сите категории
EN

Дома>Производи>LED сончева светлина

-5 3-XNUMX
-5 1-XNUMX
-5 2-XNUMX
Надворешен сензор топло бел сончев панел led светла led ѕиден систем за соларна енергија за светла за домашна куќа на отворено
Надворешен сензор топло бел сончев панел led светла led ѕиден систем за соларна енергија за светла за домашна куќа на отворено
Надворешен сензор топло бел сончев панел led светла led ѕиден систем за соларна енергија за светла за домашна куќа на отворено

Надворешен сензор топло бел сончев панел led светла led ѕиден систем за соларна енергија за светла за домашна куќа на отворено


Име на производот:

LED сончева светлина

Број на моделот:

ELT-S168WS

материјал:

ABS + компјутер

Потврдување:

CE, ROHS, EMC, IP44

Пакување Детали за:

Внатрешна кутија + картонска кутија

Место на потекло:

Кина

Испраќам барање
Опис

lУникатен дизајн и заштеда на енергија: Сончеви светла со уникатни и исклучителни модели. Овој прекрасен сјај е совршен за декорација на вашата патека, двор, градина, двор и пешачка патека. Соларни светла имаат соларни панели со висока конверзија за да обезбедат брзо полнење и долгорочно осветлување, заштеда на енергија и нула сметки за струја во текот на годината.

lНадградба на соларни панели и заштеда на енергија: Топлото бели лед соларни светла напојувани од соларна енергија се совршено украсно надворешно осветлување и не е потребна електрична енергија. Апсорбира сончева светлина за полнење, соларните градинарски светла наполнети со директна сончева светлина 8 часа можат да обезбедат 4 до 20 часа осветлување. Надворешните светла на соларна енергија автоматски се вклучуваат ноќе и се исклучуваат во зори

●IP44 Водоотпорни и отпорни на атмосферски влијанија: Нашите светла за пејзажни патеки направени со пластика прифатлива за животната средина и тело и опал или проѕирна сенка на компјутер со еднокристални силиконски панели 1W, обезбедувајќи подобра цврстина и стабилност и може ефикасно да спречи корозија и 'рѓа. Со водоотпорен рејтинг IP44, може да издржи секакви временски услови на отворено во различни сезони, не грижете се за изложување на светлината на дожд или снег.

lАвтоматско вклучување/исклучување и долгогодишно осветлување: Надворешните соларни светла може автоматски да се вклучат во самрак и да се исклучат во зори. Тие се вградени 3.7V 18650 1500mAh Li-ion батерија. Потребни се само 8 часа за целосно полнење и обезбедува 4-20 часа работно време за да ги задоволи потребите за ноќно осветлување.

lЛесно инсталирај: The LED соларна светлина може да се инсталира со помош на завртки за проширување и завртки за самопреслушување.


-5 3-XNUMX

Апликации:
Овие светла за надворешни дворови може да се користат за патека, патека, двор, градина, цветни леи, пејзаж и тревник. Овие светла на тротоарите можат да го украсат вашиот дом поубав и потопол. (Забелешка: Сончевиот панел не треба да биде покриен со туѓи предмети при полнење, во спротивно тоа ќе предизвика соларната плоча да не се полни)

Брза детали
Температура на боја (CCT): 3000K / 4000K / 65000K
Извор на светлина:ЛЕР
Напојување:Соларната
Влезен напон (V):3.7V
Светлосен прилив на светилки (lm):200lm
CRI (Ra>):80
Агол на зрак (°):110
материјал:АБС + компјутер
Батерија за полнење:Li-Ion батерија
Температура на работа (℃): -20°-/+50
Гаранција (година):1-година
тип:надворешна градина соларни предводени ѕидни светла
Услуга:OEM / ODM
Апликација:Пат / Градина / Парк / Плоштад / Улица / Патека

PIR режим на прекинувач
Батерија од 3.7 V 1500 mAh и 32 LED диоди 3W 3000k/4000K/6500K температура на бојата

测试方式 副本

Испраќам барање

Жешки категории